KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16108415
nr 1610 8415
Akvarell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Man. Signerad, akvarell, 43x26 cm, yttermått inklusive ram: 49x30 cm
Utrop:
500 kr
måndag 1 april 2024
kl 20:21:58
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta